بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

معرفی بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا برای افرادی که در حوزه پرورش دام فعالیت دارند و می‌خواهند سود آوری خود را چندین برابر کنند

بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

شناخت بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا برای همه افرادی که قصد پرورش گوسفند را دارند، بسیار مهم و حیاتی است زیرا  گوسفند چندقلوزا می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش سود پرورش گوسفند داشته باشد. چنانچه درصد چندقلوزایی در نژاد گوسفند بالا باشد، در سال می توان تعداد بره های بیشتری را تولید کرد. با توجه به اینکه سود دهی پرورش گوسفند به بره های متولد شده می باشد، چندقلوزایی ارزش و اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند.

 

آشنایی با گوسفندان چند قلوزا

برخی از نژاد گوسفندان ایرانی و بعضی از گوسفندان وارداتی دارای درصد دوقلوزایی بالاتری نسبت به سایر گوسفندان می باشند. برای اینکه بتوان با دقت بیشتری گوسفند مورد نظر را برای پرورش انتخاب کرد، می توان تحقیقات گسترده ای بر روی درصد چندقلوزایی نژادهای مختلف انجام داد. برای آشنایی با گوسفندان چندقلوزا با ما همراه باشید. زیرا در این مطلب می توان به طور مفصل گوسفندانی که دارای ژن چندقلوزایی بوده را شناسایی کرده و در هنگام خرید گوسفند زنده از این اطلاعات می توان بیشترین بهره ممکن را برد. زیرا اغلب افراد به خاطر اطلاعات ناقص، نژادهایی را تهیه می کنند که درصد چندقلوزایی در آنها بسیار اندک می باشد.


گوسفند رومانف از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

گوسفند رومانف دارای اصالتی روسی بوده و علت نامگذاری این نژاد نیز وجود روستایی با این نام در روسیه بوده که زادگاه اصلی این نژاد به شمار می رود. معمولا در ابتدا گوسفند رومانف مشکی بوده و سر آن نیز سفید می باشد. رنگ مشکی گوسفند رومانف پس از چند سال به سفید مایل به خاکستری تغییر می کند. گوسفند رومانف یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در جهان به شمار می رود و در کشور های بسیار زیادی به دلیل صرفه اقتصادی بسیار خوب، این نژاد از گوسفندان پرورش داده می شوند. با توجه به درصد بسیار بالای چندقلوزایی در این نژاد از گوسفندان، معمولا به عنوان گله گوشتی پرورش داده می شوند. وزن قوچ بالغ از نژاد رومانف 80 الی 90 کیلوگرم بوده در حالی که میش نژاد رومانف در هنگام بلوغ 70 الی 80 کیلوگرم وزن دارد. میانگین چندقلوزایی در گوسفند رومانف 289 درصد بوده که چنین آماری برای هیچ نژاد دیگری ارائه نشده است. بدین ترتیب افرادی که قصد دامداری به منظور تولید گوشت فراوان در سال را دارند، می توانند نژاد رومانف را انتخاب کنند. سن بلوغ در نژاد رومانف 3 الی 4 ماهگی بوده که نسبت به سایر نژاد ها سریع تر به سن بلوغ می رسند. در حال حاضر گوسفند رومانف را می توان به عنوان بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در دنیا معرفی کرد. زیرا هیچ نژاد دیگری در این زمینه توان رقابت با گوسفند رومانف را ندارد. این نژاد از گوسفندان توانسته اند زایش 9 قلو را نیز به نام خود ثبت کنند.
 

گوسفند رومانف بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا
گوسفند رومانف


گوسفند سافولک از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

خاستگاه اصلی نژاد سافولک فرانسه بوده و می توان این نژاد را حاصل تلاقی میش Norfolk با قوچ Southdown دانست. گوسفند سافولک دارای توان وزن گیری بسیار خوبی بوده و این موضوع باعث شده تا در اروپا یکی از بهترین نژادهای گوشتی به شمار برود. معمولا افرادی که این نژاد از گوسفندان را پرورش می دهند، از نظر مالی به سود بسیار خوبی خواهند رسید. یکی دیگر از مزایای نژاد سافولک، چندقلوزایی آنها می باشد. گوسفند سافولک جزء یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در دنیا به شمار می رود. میانگین نرخ چندقلوزایی در گوسفند سافولک 160 درصد می باشد. بدین ترتیب کمی توان پس از گوسفند رومانف، این نژاد را رتبه دوم از جدول بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در دنیا دانست. وزن قوچ بالغ سافولک برابر با 125 الی 135 کیلوگرم و وزن میش بالغ از نژاد سافولک برابر با 75 الی 90 کیلوگرم می باشد.
 

گوسفند سافولک
گوسفند سافولک


گوسفند افشاری از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

گوسفند افشاری یکی از معروف ترین نژاد از گوسفندان ایرانی به شمار می رود. با توجه به مزایای بسیار زیادی که گوسفند نژاد افشاری دارد، می توان به این نتیجه رسید که پرورش گوسفند افشاری از نظر اقتصادی دارای توجیه بسیار مناسبی می باشد. گوسفند افشاری دارای ژن چندقلوزایی بوده و این موضوع باعث شده تا زاد و ولد در این گوسفندان بسیار زیاد باشد. گوشت و پشم این گوسفندان دارای کیفیت بسیار مناسبی بوده از این رو به وفور در نقاط مختلف کشور این نژاد پرورش داده می شود. گوسفند نژاد افشاری را می توان یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در داخل و حتی خارج از کشور دانست. تحمل سرما در نژاد افشاری بسیار بالا می باشد، بدین ترتیب در استان هایی مانند کرمانشاه، همدان، تهران، آذربایجان غربی و... نیز می توان این نژاد را پرورش داد.
 

گوسفند افشاری
گوسفند افشاری


گوسفند قشقایی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

گوسفند قشقایی یکی از با کیفیت ترین نژاد از گوسفندان ایرانی به شمار می رود. با توجه به اینکه گوشت و پشم این نژاد از گوسفندان دارای کیفیت بسیار خوبی بوده، لذا اغلب افرادی که تمایل به دامپروری دارند، گوسفند قشقایی را انتخاب می کنند. گوسفند قشقایی یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا در داخل کشور به شمار می رود. این نژاد از گوسفندان توانایی دوقلو و سه قلوزایی را دارند. با توجه به اینکه نژاد قشقایی در ایران به عنوان یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا شناسایی شده، گزینه بسیار خوبی برای دامپروری به شمار می رود.


 گوسفند قشقایی
گوسفند قشقایی


گوسفند کردی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

گوسفند کردی یکی از نژادهای ایرانی بوده که دارای مزایای بسیار زیادی برای پرورش دادن می باشند. این نوع از گوسفندان دارای قابلیت دوقلوزایی نیز می باشند. طبق نظر کارشناسان این حوزه درصد دوقلوزایی در گوسفند کردی برابر با 10 درصد می باشد. بدین ترتیب می توان گوسفند نژاد کردی را یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا ایرانی دانست. گوسفند کردی شامل دو تیپ مختلف بوده که یکی از آنها کوهستان و دیگری دشتی نام دارد. هر دو تیپ توان دوقلوزایی داشته و این موضوع باعث شده تا در استان هایی مانند کردستان پرورش این نوع گوسفندان بسیار رایج باشد.

 

گوسفند کردی 

گوسفند کردی


گوسفند مهربان از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا

گوسفند مهربان به یکی از بهترین و سودآور ترین نژاد از گوسفندان ایرانی اطلاق می شود. گوسفند نژاد مهربان توانایی دوقلوزایی بسیار خوبی دارد. بدین ترتیب می توان گوسفند مهربان را یکی از بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا ایرانی دانست. دوقلوزایی در گوسفندان نژاد مهربان 13 درصد بوده و این موضوع باعث شده تا افراد زیادی این نژاد را گزینه بسیار مناسبی برای پرورش دادن بدانند. گوسفند مهربان از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و این موضوع باعث شده تا در استان های مختلفی از کشور نژاد مهربان پرورش داده شود.
 

گوسفند مهربان
گوسفند مهربان


استان همدان یکی از استان هایی به شمار می رود که دامپروری یکی از مشاغل رایج در آن به شمار می رود. گوسفند مهربان اصالت همدانی داشته و به همین خاطر اغلب دامداری های همدان به پرورش گوسفند مهربان مشغول می باشند. 40 درصد از همه گوسفندانی که در استان همدان موجود بوده و در حال پرورش دادن می باشند، نژاد مهربان هستند. گوشت و شیر گوسفند مهربان دارای کیفیت بسیار مطلوبی بوده و این موضوع باعث شده تا مشتریان بسیار زیادی در بازار گوشت و شیر این گوسفندان را خریداری کنند. بدین ترتیب دامداری ها می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی گوسفندان نژاد مهربان را به فروش رسانده و به سود مورد نظر برسند.

 


برخی از نژادهای گوسفندان ایرانی و بعضی از گوسفندان وارداتی دارای درصد دوقلوزایی بالاتری نسبت به سایر گوسفندان می باشند. برای اینکه بتوان با دقت بیشتری گوسفند مورد نظر را برای پرورش انتخاب کرد، می توان تحقیقات گسترده ای بر روی درصد چندقلوزایی نژادهای مختلف انجام داد. برای آشنایی با بهترین نژاد گوسفندان چندقلوزا با ما همراه باشید. زیرا در این مطلب می توان به طور مفصل گوسفندانی که دارای ژن چندقلوزایی بوده را شناسایی کرده و در هنگام خرید گوسفند زنده از این اطلاعات می توان بیشترین بهره ممکن را برد. زیرا اغلب افراد به خاطر اطلاعات ناقص، نژادهایی را تهیه می کنند که درصد چندقلوزایی در آنها بسیار اندک می باشد.

 

جهت اطلاع از قیمت گوسفند زنده می‌توانید با شماره های ما در تماس باشید.

02144341457

09125254945