گوسفند نژاد همشایر | Hampshire Sheep

گوسفندان نژاد همشایر داراری پشم تیره و صورتی سیاه هستند. اندازه این گوسفندان متوسط است و رشد سریعی دارند

گوسفند نژاد همشایر | Hampshire Sheep

در این مطلب قصد داریم شناسنامه گوسفند همشایر را خدمتتان ارائه دهیم

 

گوسفند همشایر

در اصل نژاد گوسفند همشایر جنوب انگلستان بوده و برای تولید گوشت به کار می‌روند از آن نیز در تولید پشم استفاده می‌شوند چرا که از نظر قطر و طول در حد متوسطی قرار دارند.گوسفند همشایر در مقابل نژادهای دیگر پشم نازک تری دارند و نمی‌توانند مسافت زیادی را طی نمایند.

همشایر از نظر بلوغ در حد متوسط قرار دارد. از خصوصیات دیگر این نژاد شیردهی خوب و تولید بره‌هایی است که پس از شیرگیری، برای ارائه به بازار مناسب می‌باشند. تولید پشم آن متوسط و در حدود ۲/۳ تا ۶/۳ کیلوگرم است. میانگین تولید بره در حدود ۱۳۷ درصد است که این درصد بره‌زایی براساس ۱۰۰ میش است. تلاقی خوبی بین آن‌ها و گوسفندان با پشم ظریف یا نژادهای تلاقی یافته صورت می‌گیرد.

گوسفند نژاد همشایر

 

خصوصیات ظاهری گوسفند نژاد همشایر

گوسفند همشایر دارای جثه بزرگی است و دارای بدنی بلوکی مانند است و همچنین صورت، پاها، گوش‌ها و بینی سیاه، فاقد شاخ می باشد.وزن این نژاد در حدود 130کیلوگرم می باشد.ودرسال می توانند حدود ۳ تا ۶ کیلوگرم پشم تولید کنند و بدون شاخ هستند که رنگ سیاه رنگ بینی و گوشهای آنها نیز قابل توجه می باشد.

  • خرید گوسفند نژاد همشایر

این نژاد از گوسفندان داراری پشم تیره و صورتی سیاه هستند و سرعت رشد آنها بالاست و مزه گوشت خوبی دارند از این رو مورد توجه مراکز خرید دام زنده قرار دارند و به عنوان یک نژاد از گوسفندان گوشتی در دامپروری ها و مراکز پرورش می یابند.

 

گوسفند همشایر

 

  • زیست بوم مناسب گوسفندان همشایر

آب و هوای منشا نژاد گوسفند همشایر مرطوب بوده و گوسفندان همشایر را در این نواحی می توان به وفور یافت

 

خرید گوسفند زنده