گوشت گاو یا گوشت گوسفند، کدام سالم تر است؟

برای بتوان تصمیم گرفت که از میان گوشت گاو یا گوشت گوسفند کدام سالم تر می باشند، نیاز است که با ارزش غذایی هر کدام از آنها آشنا شویم. برای آشنایی با ارزش غذایی انواع گوشت قرمز با ما در ادامه این متن همراه باشید تا در انتخاب گوشت قرمز دچار تردید و اشتباه نشوید.

گوشت گاو یا گوشت گوسفند، کدام سالم تر است؟

گوشت گوسفند را می توان یکی از نمونه های گوشت قرمز بر شمرد که نسبت به سایر گوشت های قرمز مانند گوشت گاو دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. ارزش غذایی گوشت گوسفند و گاو شباهت های بسیار زیادی به هم دارند. بدین ترتیب مصرف هر دو نمونه از گوشت های قرمز در دنیا مرسوم بوده و در اغلب کشور ها گوشت گاو و گوشت گوسفند دارای طرفداران بسیار زیادی می باشند.
گوشت گوسفند طبق نظر بسیاری از کارشناسان بخش تغذیه مفید تر و سالم تر از گوشت گاو می باشد، این موضوع باعث شده تا طرفداران بسیار زیادی را نیز در داخل و خارج از کشور پیدا کند. در ادامه این مطلب برخی از مهمترین دلایل که باعث شده گوشت گوسفند نسبت به گوشت انواع گاو برتری پیدا کند بیان می شوند. این دلایل کمک می کنند تا افراد مختلف تمایل بیشتری به مصرف گوشت های سالم پیدا کرده و این موضوع باعث می شود خطر احتمال بروز بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی کاهش چشمگیری پیدا کند.

گوشت قرمز,گوشت قرمز در خواب نشانه چیست,گوشت قرمز قیمت,گوشت قرمز چقدر پروتئین دارد,گوشت قرمز مضرات,گوشت قرمز در بارداری,گوشت قرمز کالری,گوشت قرمز خاصیت,گوشت قرمز خرید,گوشت قرمز ثبت نام,دیدن گوشت قرمز در خواب نشانه چیست,گوشت قرمز قیمت روز,افزایش قیمت گوشت قرمز,قیمت گوشت قرمز در بازار امروز تهران,قیمت جهانی گوشت قرمز,قیمت گوشت قرمز در تهران,قیمت گوشت قرمز در امریکا,قیمت گوشت قرمز در کانادا,آخرین قیمت گوشت قرمز,قیمت گوشت قرمز امروز تهران,گوشت قرمز قیمت امروز,هر 100 گرم گوشت قرمز چقدر پروتئین دارد,100 گرم گوشت قرمز چقدر پروتئین دارد,هر کیلو گوشت قرمز چقدر پروتئین دارد,هر ۱۰۰ گرم گوشت قرمز چقدر پروتئین دارد,مضرات خوردن گوشت قرمز,مضرات خوردن زیاد گوشت قرمز,مضرات گوشت قرمز برای مردان,مضرات مصرف زیاد گوشت قرمز,فوايد و مضرات گوشت قرمز,مضرات نخوردن گوشت قرمز,فواید و مضرات گوشت قرمز,مضرات گوشت قرمز برای زنان,مضرات مصرف گوشت قرمز,گوشت قرمز در بارداری نی نی سایت,تنفر از گوشت قرمز در بارداری,مصرف گوشت قرمز در بارداری,خوردن گوشت قرمز در بارداری,جایگزین گوشت قرمز در بارداری,آیا خوردن گوشت قرمز در بارداری مضر است,خواص گوشت قرمز در بارداری,نخوردن گوشت قرمز در بارداری,ویار گوشت قرمز در بارداری,گوشت قرمز در بارداری ضرر دارد,مقدار کالری گوشت قرمز,میزان کالری گوشت قرمز,کالری گوشت قرمز پخته,کالری ۲۰۰ گرم گوشت قرمز,کالری انواع گوشت قرمز,کالری صد گرم گوشت قرمز,کالری ۱۰۰ گرم گوشت قرمز,کالری 100 گرم گوشت قرمز,کالری یک قوطی کبریت گوشت قرمز,گوشت قرمز چه خاصیتی دارد,خاصیت کباب گوشت قرمز,خاصیت گوشت قرمز چیست,خاصیت گوشت قرمز برای کودکان,خاصیت گوشت قرمز در بارداری,خاصیت های گوشت قرمز,خاصیت و مضرات گوشت قرمز,خرید اینترنتی گوشت قرمز,خرید انلاین گوشت قرمز,خرید و فروش گوشت قرمز,راهنمای خرید گوشت قرمز,سامانه خرید گوشت قرمز,سایت خرید اینترنتی گوشت قرمز,خرید اینترنتی گوشت قرمز تنظیم بازار,خریدار گوشت قرمز,نکات مهم در خرید گوشت قرمز,خرید اینترنتی گوشت قرمز دولتی,سایت خرید گوشت قرمز,ثبت نام برای گوشت قرمز,ثبت نام اینترنتی گوشت قرمز,سایت ثبت نام گوشت قرمز,سامانه ثبت نام گوشت قرمز,ثبت نام خرید گوشت قرمز,ثبت نام گوشت قرمز با کارت ملی,ثبت نام گوشت قرمز دولتی,ثبت نام دریافت گوشت قرمز,نحوه ثبت نام گوشت قرمز,قیمت روز مرغ و گوشت قرمز,قیمت روز گوشت قرمز مشهد,قیمت روز انواع گوشت قرمز,قیمت روز گوشت قرمز در کشتارگاه,قیمت روز گوشت قرمز در تهران,قیمت روز گوشت قرمز تهران,قیمت گوشت قرمز به روز,قیمت روز گوشت قرمز گوسفندی,قیمت روز گوشت قرمز در مشهد,دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز,علت افزایش قیمت گوشت قرمز,افزایش قیمت گوشت قرمز در اصفهان,افزایش قیمت گوشت قرمز قاچاق,روند افزایش قیمت گوشت قرمز,اخبار افزایش قیمت گوشت قرمز,افزایش شدید قیمت گوشت قرمز,قیمت گوشت قرمز در بازار جهانی,قیمت جهانی گوشت قرمز به دلار,قیمت گوشت قرمز در تهران امروز,قیمت گوشت قرمز در بازار تهران

ارزش غذایی گوشت گوسفند

مشخصات مربوط به ارزش غذایی برای گوشت انواع گوسفند یکسان بوده و نیازی به معرفی مشخصات برای گوشت انواع نژادهای گوسفند نمی باشد. از جمله مواردی که مربوط به ارزش غذایی گوشت انواع گوسفند بوده و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد، میزان چربی گوشت می باشد. میزان چربی موجود در گوشت انواع گوسفند برابر با 8.8 گرم در هر 100 گرم گوشت می باشد. کالری موجود در همین مقدار گوشت نیز برابر با 258 می باشد. پروتئین از دیگر فوایدی است که گوشت انواع گوسفند برای بدن انسان دارد. میزان پروتئین در گوشت انواع گوسفند برابر با 25.6 گرم می باشد. در جدول زیر برخی دیگر از مشخصات مربوط به ارزش غذایی گوشت انواع گوسفند آمده است. افرادی که علاقه مند به آشنایی بیشتر با ارزش غذایی گوشت انواع گوسفند می باشند، می توانند این جدول را با دقت بررسی کنند.

ارزش غذایی گوشت گوسفند
روی 40
سلنیوم 49
فسفر 27
آهن 25
مس 13
پتاسیم 7
منیزیوم 6
سدیم 4
ویتامین ب 41
ویتامین ک 4
ویتامین د 2

گوشت گوسفندی,گوشت گوسفندی قیمت,گوشت گوسفندی تنظیم بازار,گوشت گوسفندی قیمت روز,گوشت گوسفندي قيمت,گوشت گوسفندی خرید,گوشت گوسفندی خواص,گوشت گوسفندی گرم قیمت,گوشت گوسفندی مضرات,گوشت گوسفندی راسته,گوشت گوسفندی استرالیایی,گوشت گوسفندی کیلو چند,گوشت گوسفندی خورشتی,گوشت گوسفندی کیلو چنده,گوشت گوسفندی قیمت تهران,گوشت گوسفندی قیمت امروز,گوشت گوسفندی قیمت در ایران,رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت,قیمت گوشت گوسفندی امروز در تهران,قیمت گوشت گوسفندی در مشهد,قیمت گوشت گوسفندی زنده,قیمت گوشت گوسفندی به روز,قیمت گوشت گوسفندی زنده امروز,گوشت گوسفندی تنظیم بازاری,خرید گوشت گوسفندی تنظیم بازار,قیمت گوشت گوسفندی تنظیم بازار,خرید آنلاین گوشت گوسفندی تنظیم بازار,فروش گوشت گوسفندی تنظیم بازار,محل توزیع گوشت گوسفندی تنظیم بازار,خرید اینترنتی گوشت گوسفندی تنظیم بازار,قیمت گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازار,گوشت گوسفندی تنظیم بازار اینترنتی

 

ارزش غذایی گوشت گاو

ارزش غذایی گوشت انواع گاو با نژادهای مختلف با هم شباهت داشته، از این رو نیازی به بررسی ارزش غذایی گوشت انواع گاو نمی باشد. از جمله مواردی که می توان در این مطلب به آن اشاره کرد، میزان کالری در هر 100 گرم گوشت گاو می باشد. میزان کالری موجود در 100 گرم گوشت گاو برابر با 217 می باشد. پروتئین از دیگر پارامتر های ارزش غذایی به شمار می رود. پروتئین موجود در 100 گرم گوشت گاو نیز برابر با 26.1 گرم می باشد. چربی موجود در 100 گرم گوشت گاو نیز برابر با 4.2 گرم می باشد. در ادامه مطلب می توان جدول مربوط به ارزش غذایی گوشت گاو را مشاهده نموده و افرادی که قصد آشنایی بیشتر با این موضوع دارند، می توانند با دقت بالایی به بررسی این جدول بپردازند. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشت که بسیاری از پارامتر های ارزش غذایی گوشت گاو با گوشت گوسفند شباهت داشته و یا به هم نزدیک می باشند.

ارزش غذایی گوشت گاو
روی 40
سلنیوم 49
فسفر 27
آهن 25
مس 13
پتاسیم 7
منیزیوم 6
سدیم 4
ویتامین ب 41
ویتامین ک N/A
ویتامین د N/A

 

کدام گوشت سالم تر است، گوشت گاو یا گوشت گوسفند؟

با توجه به ارزش غذایی گوشت گوسفند و گاو می توان متوجه این موضوع شد که هر دو گوشت دارای درصد نسبتا بالایی از چربی اشباع و کلسترول می باشند. میزان چربی گوشت گوسفند حدود 2 برابر چربی موجود در گوشت انواع گاو می باشد، اما چیزی که باید به آن اشاره کرد، سالم تر بودن گوشت انواع گوسفند نسبت به گاو می باشد. گوشت انواع گوسفند در سلامتی انسان نقش دارد. این موضوع به خاطر تغذیه گوسفند از گیاهان می باشد. علف که غذای اصلی گوسفند می باشد کمک می کند تا میزان امگا 3 در گوشت انواع گوسفند نسبت به گوشت گاو افزایش پیدا کند.
چیره شدن امگا3 به امگا6 در گوشت انواع گوسفند دلیل اصلی برتری و سلامت گوشت گوسفند به گوشت انواع گاو می باشد. تقریبا می توان گفت 40 درصد چربی که در گوشت انواع گوسفند وجود دارد، اولئیک اسید می باشد. این نوع چربی ها در کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی تاثیر گذار می باشند. گوشت انواع گوسفند حاوی مواد آنتی اکسیدان بوده و این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری ها دارد.


تفاوت های گوشت گوسفند و گوشت گاو

گوشت گوسفند و گاو دارای شباهت های بسیار زیادی بوده و هر دو را می توان گوشت قرمز نامید. اما این موضوع بدان معنی نبوده که این گوشت ها هیچ تفاوتی با هم ندارند. بلکه تفاوت هایی که این دو نوع گوشت قرمز با هم دارند باعث می شود تا بتوان به راحتی این گوشت ها را از هم تفکیک کرد.
یکی از تفاوت های اصلی که می توان برای گوشت گاو و گوسفند به ان اشاره کرد، رنگ گوشت می باشد. گوشت گوسفند معمولا روشن تر از گوشت گاو می باشد. بدین ترتیب چنانچه گوشت قرمز شفاف و روشن باشد، مربوط به گوسفند بوده اما در صورتی که گوشت قرمز تیره باشد، این گوشت مربوط به گاو می باشد. بدین ترتیب با شناخت این خصوصیت حتی بدون لمس کردن گوشت نیز می توان گوشت های قرمز گاو و گوسفند را از هم تشخیص داد.

گوشت گوسفندی,گوشت گوسفندی قیمت,گوشت گوسفندی تنظیم بازار,گوشت گوسفندی قیمت روز,گوشت گوسفندي قيمت,گوشت گوسفندی خرید,گوشت گوسفندی خواص,گوشت گوسفندی گرم قیمت,گوشت گوسفندی مضرات,گوشت گوسفندی راسته,گوشت گوسفندی استرالیایی,گوشت گوسفندی کیلو چند,گوشت گوسفندی خورشتی,گوشت گوسفندی کیلو چنده,گوشت گوسفندی قیمت تهران,گوشت گوسفندی قیمت امروز,گوشت گوسفندی قیمت در ایران,رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت,قیمت گوشت گوسفندی امروز در تهران,قیمت گوشت گوسفندی در مشهد,قیمت گوشت گوسفندی زنده,قیمت گوشت گوسفندی به روز,قیمت گوشت گوسفندی زنده امروز,گوشت گوسفندی تنظیم بازاری,خرید گوشت گوسفندی تنظیم بازار,قیمت گوشت گوسفندی تنظیم بازار,خرید آنلاین گوشت گوسفندی تنظیم بازار,فروش گوشت گوسفندی تنظیم بازار,محل توزیع گوشت گوسفندی تنظیم بازار,خرید اینترنتی گوشت گوسفندی تنظیم بازار,قیمت گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازار,گوشت گوسفندی تنظیم بازار اینترنتی

گوشت گوسفند

 

یکی دیگر از تفاوت هایی که گوشت انواع گاو و گوسفند با هم دارند، نوع بافت آنها می باشد. معمولا گوشت قرمز مربوط به گاو دارای بافت بسیار سفت و محکمی بوده و در صورتی که آن را فشار دهیم به سختی انگشت در آن فرو می رود. این در حالی است که گوشت قرمز مربوط به گوسفند دارای بافت بسیار نرم تری نسبت به گاو بوده و انگشت به راحتی در آن فرو می رود.

 

گوشت گاو,گوشت گاومیش,گوشت گاو سرد یا گرم,گوشت گاو سرد است یا گرم,گوشت گاو به انگلیسی,گوشت گاو در اسلام,گوشت گاو در بارداری,گوشت گاومیش گرم یا سرد,گوشت گاو کیلویی چنده,گوشت گاو در خواب,گوشت گاو ژاپنی,گوشت گاو برزیلی,گوشت گاومیش حلال است؟,گوشت گاومیش قیمت,طبع گوشت گاومیش,خواص گوشت گاومیش,خواص گوشت گاومیش نر,خاصیت گوشت گاومیش,طبیعت گوشت گاومیش,طرز پخت گوشت گاومیش,گوشت گاومیش گرم است یا سرد,گوشت گاومیش در بارداری,گوشت گاومیش در طب سنتی,گوشت گاومیش اهواز,طبع گوشت گاو سرد یا گرم,طبع گوشت گاو سرد است یا گرم,آیا گوشت گاو سرد است یا گرم,گوشت گاو گرمه یا سرد,گوشت گاو نر سرد است یا گرم,گوشت ران گاو به انگلیسی,گوشت دم گاو به انگلیسی,گوشت گاو چرخ کرده به انگلیسی,گوشت گاو به زبان انگلیسی,گوشت گردن گاو به انگلیسی,خوردن گوشت گاو در اسلام,حکم گوشت گاو در اسلام,مصرف گوشت گاو در اسلام,حکم خوردن گوشت گاو در اسلام,مصلح گوشت گاو در طب اسلامی,مضرات گوشت گاو در طب اسلامی,گوشت گاو در طب اسلامی,نظر اسلام در مورد گوشت گاو,گوشت گاو در بارداری نی نی سایت,خوردن گوشت گاو در بارداری,مصرف گوشت گاو در بارداری,خواص گوشت گاو در بارداری,خوردن گوشت گاو در دوران بارداری,گوشت گاو در سه ماه اول بارداری,گوشت زبان گاو در بارداری,مصرف گوشت گاو در دوران بارداری,مضرات گوشت گاو در بارداری,گوشت گاومیش سرد است یا گرم,طبع گوشت گاومیش سرد است یا گرم,دیدن گوشت گاو در خواب نشانه چیست,خرید گوشت گاو در خواب,گوشت خام گاو در خواب,گوشت گاو در خواب دیدن

 

 

مزایای گوشت گوسفند نسبت به گوشت گاو

گوشت گوسفند نسبت به گوشت گاو دارای مزایای بسیار زیادی می باشد، هر چند که مصرف گوشت گاو نیز به اندازه کافی می تواند برای بدن مفید باشد. یکی از مزایای اصلی گوشت گوسفند نسبت به گوشت گاو، امکان هضم سریع تر آن می باشد. هضم گوشت به طور معمول برای معده انسان دشوار می باشد. بدین ترتیب گوشت هایی که راحت تر هضم می شوند گزینه ای بسیار مناسب تر می باشند. در صورتی که گوشت هایی که دیر هضم می باشند، مانند گوشت گاو، به دفعات مورد استفاده قرار بگیرند، ممکن است مشکلاتی در دستگاه گوارش انسان به وجود بیاید. بدین ترتیب بهتر است به صورت عمده گوشت هایی که هضم آنها راحت بوده مورد استفاده قرار گرفته و مصرف گوشت های دیر هضم با فواصل طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند. این کار در حفظ سلامتی افراد مختلف به خصوص افرادی که ناراحتی معده و یا مشکلی در دستگاه گوارش داشته، تاثیر بسیار زیادی دارد.


یکی دیگر از مزایای اصلی گوشت گوسفند نسبت گوشت گاو، عدم غلظت خون می باشد. با مصرف گوشت گاو غلظت خون افزایش پیدا می کند. این امر برای سلامتی بدن انسان بسیار مضر می باشد. افزایش غلظت خون می تواند به کبد انسان آسیب های جدی وارد کند. بدین ترتیب با مصرف گوشت گوسفند غلظت خون در حد نرمال باقی مانده و کبد انسان نیز سالم تر می ماند. گوشت گوسفند دارای مزاج گرم و گوشت گاو دارای مزاج سرد می باشد. این موضوع نیز از نظر طب سنتی از دیگر مزیت های گوشت انواع گوسفند نسبت به گوشت گاو می باشد. گوشت با طبیعت سرد باعث افزایش خلط بلغم در خون می شود.

 

خرید گوسفند زنده جهت تهیه گوشت تازه

با گسترش و همه گیری فناوری تحول عظیمی در زندگی ما ایجاد شده که با راهکارهای مختلفی می‌توان اقدام به تهیه سرویس ها و خدمات متنوعی در سریع ترین زمان ممکن نمود.

با توجه به گرانی اخیر گوشت گوسفند اکثر خانواده های ایرانی جهت صرفه جویی در هزینه ها وتهیه گوشت سالم و باکیفیت اقدام به خرید گوسفند زنده جهت تهیه گوشت سالم و تازه نموده اند.

شما می توانید جهت خرید گوسفند زنده با تیم زرین دام در تماس باشید تا در سریع ترین زمان بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد.