چرا خرید گوسفند زنده ؟

خرید گوسفند زنده یکی از رایج ترین و بهترین راه ها برای تامین گوشت گوسفند برای مجالس، میهمانی و مراسمات مختلف می باشد. با خرید گوسفند سالم و سرحال می توان از سلامت گوشت گوسفند مورد استفاده مطمئن شد. بدین ترتیب افرادی که برای سلامتی خود ارزش بیشتری قائل می باشند، این روش را انتخاب می کنند.

چرا خرید گوسفند زنده ؟

خرید گوسفند زنده یک امر کاملا رایج در شهر های مختلف کشور از جمله کلان شهر تهران می باشد. زیرا گوشت گوسفند از نظر بهداشتی و اسلامی یکی از بهترین و سالم ترین نمونه از گوشت های موجود در بازار به شمار می رود. معمولا خرید گوسفند زنده برای مراسمات مختلف و یا برای مصارف خانوار انجام می شود. به همین منظور معمولا افرادی که می خواهند با بهترین قیمت سالم ترین گوسفند را خریداری کنند. از این رو اغلب افراد در هنگام خرید به دنبال اطلاع از قیمت گوسفند زنده و همچنین میزان سلامتی آن می باشند.
حتما توجه داشته باشید که خرید گوسفند زنده را از مراکز مجاز و معتبر در زمینه پرورش دام تهیه کنید، زیرا مراکز غیر مجاز بدون نظارت دامپزشک اقدام به پرورش گوسفند کرده، به همین خاطر ممکن است چنین گوسفندانی از نظر جسمانی در سلامت کامل نباشند و سلامتی شما و عزیزانتان را به خطر بندازند. این موضوع باعث می شود تا مشکلات بسیار زیادی برای افرادی که از چنین گوشتی استفاده می کنند، به وجود بیاید. به همین منظور در هنگام خرید گوسفند زنده تائیدیه دامپزشک جهت اطمینان از سلامت گوسفند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.


 خرید گوسفند, سلامت گوسفند,گوسفند زنده

 

تشخیص گوسفند زنده سالم

افرادی که قصد خرید گوسفند را دارند، باید دقت داشته باشند، که اخیرا برخی از افراد سودجو با فعالیت بدون مجوز  اقدام به عرضه گوسفند غیر بهداشتی و یا مریض در بازار کرده اند. به همین منظور نیاز است تا همه افراد با چگونگی تشخیص گوسفند سالم  آشنا شوند. این نکات کمک می کنند تا همه افراد بتوانند دام زنده با کیفیت و سالم را برای مراسمات مختلف تهیه و ذبح نمایند.


 خرید گوسفند,گوسفند,گوسفند زنده,Buy Sheep,Sheep
بررسی سلامت گوسفند توسط دامپزشک

 

  • شفافیت چشم گوسفند زنده

یکی از روش هایی که می توان در هنگام خرید گوسفند زنده از آن برای اطمینان از سلامت گوسفند استفاده کرد، توجه به چشم آن می باشد. چشم های گوسفند در حالت طبیعی بسیار شفاف می باشند. بدین ترتیب گوسفندانی که دارای چشم هایی شفاف می باشند، از نظر سلامت جسمی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. از طرفی دیگر گوسفندانی که دارای چشم های کدر می باشند، دارای مشکلاتی از نظر جسمانی می باشند. بدین ترتیب در هنگام خرید از فروشنده درخواست گوسفندی داشته باشید که چشمانی شفاف داشته باشد. این موضوع باعث می شود تا فروشنده متوجه شود که خریدار گوسفند زنده دارای اطلاعات دقیقی در رابطه با سلامت گوسفند می باشد.


 گوسفند زنده زرین دام , گوسفند با چشم شفاف,گوسفند زنده سالم
گوسفند زنده سالم با چشم براق

 

  • نشخوار مداوم

یکی دیگر از روش هایی که می توان در هنگام خرید گوسفند زنده از آن برای تشخیص سلامت گوسفند استفاده می‌شود، توجه به نشخوار کردن گوسفند می باشد. نشخوار به حالتی گفته می شود که گوسفند علف و یا هر تغذیه ای را که قبلا مصرف کرده از داخل معده به داخل دهان آورده و آن را می جود، پس از جویدن دوباره آن را می بلعد. بدین ترتیب گوسفندانی که نشخوار می کنند، حالتی دارند که گویی مدام در حال خوردن می باشند. چنین گوسفندانی برای خرید مناسب تر می باشند.

 

 

  • نداشتن ترشح در قسمت بینی و دهان

یکی دیگر از مواردی که کمک می کند تا بتوان به راحتی از سلامت گوسفند در هنگام خرید گوسفند زنده مطمئن شد، توجه به دهان و بینی گوسفند و ترشحات موجود در این قسمت می باشد. به طور معمول گوسفندانی که از نظر جسمی در شرایط ایده آل قرار دارند، هیچ گونه ترشحی در قسمت بینی و دهان ندارند. بدین ترتیب چنانچه در قسمت دهان یا بینی گوسفندی ترشح مشاهده شود، گزینه مناسبی برای خرید نمی باشد.


 گوسفند سالم بدون ترشح , زرین دام
عدم وجود ترشح در بینی و دهان گوسفند زنده

 

  • توجه به استحکام پشم گوسفند

یکی دیگر از راه های اطمینان از سلامت دام مطمئن این است که پشم گوسفند را به سمت بالا بکشیم. در صورتی که گوسفند در سلامت کامل باشد، پشم ها از پوست جدا نمی شوند. زمانی که گوسفند  سالم نباشد، با کشیدن پشم گوسفند به سمت بالا، مقداری از پشم ها جدا می شوند. این موضوع می تواند نشان دهنده بروز برخی از بیماری ها باشد. بدین ترتیب با مشاهده چنین شرایطی بهتر است از خرید چنین گوسفندی صرف نظر کنید.

 

  • تحرک و جنب و جوش گوسفند

مهم ترین عامل جهت تشخیص دام سالم در هنگام خرید گوسفند زنده ، توجه به حرکات گوسفند می باشد. معمولا گوسفندانی که سالم تر می باشند، فعالیت و جنب و جوش بیشتری دارند. تحرک بالا در اغلب حیوانات یکی از راحت ترین راه ها برای تشخیص سلامتی می باشد. معمولا گوسفندانی که گوشه گیر بوده و به سختی از نقطه ای به نقطه دیگر می روند، از شرایط جسمانی مناسب و ایده آلی برخوردار نمی باشند. بدین ترتیب توجه به تحرک گوسفند در هنگام خرید گوسفند زنده دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.


 گوسفند سالم , گوسفند ناقلا
داشتن تحرک نشانه سلامتی گوسفند زنده


مزایای خرید گوسفند زنده

خرید گوسفند زنده هم به لحاظ اقتصادی و هم از نظر سلامتی دارای مزایای بسیار زیادی است و همین موضوع باعث شده تا در حال حاضر مورد توجه خانوارها قرار بگیرد و میل و رغبت برای خرید گوسفند زنده و ذبح آن در محل بیشتر شده و از آن استقبال کنند.

چرا که افرادی که می خواهند از سلامت گوسفند قبل از ذبح اطلاع پیدا کنند، خرید گوسفند را بیشتر از خرید گوشت آماده می پسندند. زیرا در این روش می توان به راحتی می توان از سلامت دام قبل از ذبح اطمینان حاصل کرد برای همین است که افرادی که برای سلامتی خود ارزش بیشتری قائل می باشند، اقدام به خرید گوسفند زنده می‌کنند. از دیگر مزایای آن می توان به تخمین دقیق سن گوسفند اشاره نمود زیرا معمولا گوسفندانی که جوان می باشند، گوشت سالم تر و تردتری دارند. معمولا طعم و بو و خوش پختی گوشت گوسفندان جوان بهتر از گوشت گوسفند پیر می باشد.

 

چه زمانی خرید گوشت گوسفند زنده به کار می آید؟

معمولا افرادی که مصرف گوشت در خانواده آنها زیاد بوده، می توانند اقدام به خرید گوسفند زنده کرده و از بسیاری از هزینه‌های گزاف جلوگیری کنند. زیرا در این صورت می توانند از کله پاچه، جگر و سایر متعلقات گوسفند نیز بهره ببرند. از طرفی هم می توانند از کیفیت و سلامت گوسفند نیز مطمئن شد.
زمانی که مصرف گوشت گوسفند در یک خانواده زیاد نبوده و یا خانواده ها کم جمعیت می باشند، چند خانواده می توانند به صورت شراکتی اقدام به خرید یک یا چند گوسفند کرده و سپس گوشت آنها و سایر متعلقات گوسفند را بین همه خانوار ها تقسیم کنند.
زمانی که مراسماتی از جمله، عقد، عروسی، نذری برای ایام مختلف، مجلس ختم و... باشد، نیاز به خرید گوسفند زنده می باشد. برای هر کدام از این مراسمات می توان به تعداد مورد نیاز گوسفند زنده خریداری کرده و سپس به صورت بهداشتی و اسلامی آنها را ذبح کرد.

 

خرید اینترنتی گوسفند زنده

مجموعه زرین دام با قیمت های ارزان،به صرفه  و رقابتی در یک اقدامی نوآورانه اقدام به تویع گوسفند زنده در محل تحت نظارت وزارت بهداشت و اصناف مربوطه نموده است زرین دام با شعبات مختلفی که در سراسر کشور دارد جهت رضایت مشتریان عزیز سعی درثابت نگه‌داشتن قیمت های خدماتی خود دارد به همین منظور تخفیف‌های ویژه ای را در نظر گرفته است.

مجموعه زرین دام با سرویس رایگان ، باسکول و قصاب مجرب دارای کارت سلامت دام شما را در محل ذبح نموده و پس از تکه تکه کردن آن توسط قصاب گوشت پاک شده و آماده را خدمت شما همشهریان گرامی تقدیم می کند.

جهت خرید گوسفند زنده می‌توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید

02144341457

09125254945

 

 

قیمت خرید گوسفند زنده

قیمت خرید گوسفند زنده به وزن، میزان سلامت، سن و... بستگی دارد. بدین ترتیب در هنگام خرید گوسفند زنده نیاز است از سن، سلامت و وزن گوسفند اطلاع پیدا کرد. هر چه گوسفند جوان تر بوده و در سلامت کامل باشد، ممکن است قیمت فروش آن نیز بیشتر باشد. در عوض گوسفندانی که سن آنها بسیار زیاد بوده و یا مریض می باشند، دارای قیمت ارزان تری نسبت به گوسفند سالم و جوان می باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گوشت گوسفند،گوشت گاو، نژاد گوسفندان ایرانی  و جهان که شامل گوسفند مهربان و ... می‌باشند به وبلاگ زرین دام مراجعه کنید